Wycieczki skiturowe z Polar Sport Adventures 

Łagodne jak morena na Kalatówkach, ostre jak zawratowy żleb. Takie są nasze propozycje tegorocznych wycieczek skiturowych. Emocje, adrenalina, spokój dolin i epickie widoki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, początkujący i zaawansowany skiturowiec. 

Wycieczki skiturowe to najlepsza zabawa w zimie. Wiemy, o czym mówimy, bo na skitury chodzimy już od wielu lat, czym zarażamy naszych klientów. I zdaje się, że robimy to całkiem skutecznie – wracają do nas na wycieczki, szukając nowych wrażeń. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom na ten sezon przygotowaliśmy wiele nowości. 

Szkolenia skiturowe w Polar Sport Adventures. Jak to wygląda?   

Uczymy od podstaw albo zapraszamy po więcej. Dla kogo są skitury? Trzeba umieć dobrze jeździć na nartach; bez tego daleko poza przygotowaną trasą nie zajedziemy. Dobra kondycja też będzie atutem – skitury to jednak w dużej części podchodzenie – ale nie martwcie się: nie trzeba mieć wydolności kenijskich biegaczy, by pójść z nami w góry. No i entuzjazm – warunek konieczny. 

W ofercie mamy trzy poziomy wtajemniczenia: 

Początkujących nasi przewodnicy nauczą wszystkiego od podstaw: jak wpiąć i wypiąć buty z wiązań, jak zakładać foki oraz szybko i sprawnie je ściągać z nart, jak zakładać ślad, robić zakosy czy chodzić w rakach albo w harszlach. Bardziej zaawansowanym skiturowcom pokażemy najwyższe części Tatr; strome zjazdy i żleby; będą to długie i ekscytujące wyrypy. 

Wycieczki i szkolenia skiturowe prowadzą dla nas przewodnicy tatrzańscy, ratownicy TOPR i GOPR oraz instruktorzy narciarstwa.   

Nasza kadra 

 • Szymon Tatar 
 • Jakub Dąbrowski 
 • Marcin Nędza-Chotarski  
 • Bogusia Chlipała 

Na wycieczki skiturowe można dojechać naszym busem (usługa dostępna za dodatkową opłatę z Krakowa, w ofertach dla początkujących i średniozaawansowanych). Można też wypożyczyć cały potrzebny sprzęt narciarski i dodatkowy – plecaki lawinowe, raki, harszle i lawinowe ABC.   

Gdzie na wycieczki skiturowe? 

W tym roku proponujemy skiturowe klasyki i kilka nowości. Będą więc znane i lubiane wycieczki skiturowe na Kasprowy Wierch, Halę Kondratową, Myślenickie Turnie, czy cenione szczególnie przez miłośników długich narciarskich wypraw, Czerwone Wierchy. Dalej zaczyna się długa lista tegorocznych premier:   

Nowości w ofercie

 • Wołowiec – wybitny, a zimą groźny szczyt w Tatrach Zachodnich  
 • Dolina Pańszczycy – przepiękna dolina,  prawie jak w Alpach 
 • Karb – skiturowy klasyk, do wyboru w wersji łatwiejszej i trudniejszej 
 • Zawrat – kolejny skiturowy klasyk, ostro do góry i epicki zjazd   
 • Giewont – a dlaczego nie na nartach? 
 • Trzydniowiański Wierch – skiturowo w świątyni freeride’u  
 • Zadni Granat – piękne widoki z fragmentu Orlej Perci gwarantowane 

Z nami w góry na skitury! Cokolwiek wybierzesz, dobrze wybierzesz.