Oferta dla firm i instytucji

Możemy stworzyć dla Was wyjazd dopasowany do indywidualnych potrzeb.
Napisz do nas na adres szkola@psadventures.pl lub zadzwoń pod nr tel. 570 440 276!

Pasja

Polar Sport Adventures to nie tylko szkoła górska, to przede wszystkim grupa ludzi którzy chcą dzielić się swoją wiedzą i pasją do gór.

Doświadczenie

W naszym zespole mamy najlepszych przewodników, pracowników TPN oraz ratowników TOPR. Gwarantujemy wyjazdy na najwyższym poziomie pod opieką profesjonalistów.

Rajdy przyrodnicze

Na szlak poprowadzi Was przewodnik tatrzański, który na co dzień pracuje jako leśniczy w Tatrzańskim Parku Narodowym. Zabierze Was w teren, gdzie spotkacie świstaki i kozice, dowiecie się jak wygląda liczenie kozic oraz gdzie gawrę ma niedźwiedź. Dodatkowo zdradzi Wam jak bezpiecznie zachować się podczas spotkania z niedźwiedziem.

Rajdy ekologiczne

Zabierzemy Was w Tatry, gdzie w duch leave no trace pod okiem leśniczego z Tatrzańskiego Parku Narodowego dowiecie się dlaczego na szlakach nie ma koszy na śmieci, kto dba o porządek na nich, dlaczego do TPNu nie wolno wprowadzać psów i jaki ma to wpływ na ochronę zwierząt oraz roślin. Razem posprzątamy szlaki, poznamy tajniki odfiltrowywania wody z kałuży oraz spędzimy dzień w pięknym otoczeniu gór. Ponadto dostaniecie od nas personalizowane bidony na wodę.

Rajdy w Beskidy i Gorce

Piesze rajdy górskie, stare jak świat, znane i lubiane zarówno wśród osób młodszych, jak i starszych. Polegają na przejściu dystansu z punktu A do B. No a jak już pokonywać dystans to najlepiej z pięknymi widokami i w doborowym towarzystwie. Na rajdy górskie zapraszamy każdego kto chce chodzić po górach. Trasy wycieczek, to typowe trasy turystyczne nie wymagające wcześniejszego przygotowania i specjalistycznego sprzętu. Wyruszamy z jednego punktu i skończymy w innym, po drodze przerwa w schronisku na szarlotkę, a w miarę możliwości wspólne ognisko na zakończenie.

Wypady integracyjne w skały:

Zabierzemy Was na Całodzienny wypad w okolice Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Na miejscu czeka na Was wiele atrakcji i zadań team buildingowych. Będziemy spacerować wśród skał i zdobywać niektóre z nich. Nie martwcie się, wszystkie zadania będą dostosowane do poziomu zaawansowania grupy. Zależy nam na pracy zespołowej, wspólnym pokonywaniu zadań i odrobinie adrenaliny, tak żebyście za szybko nie zapomnieli o wspólnym dniu z team Polar Sport Adventures 🙂

Podczas wypadu w skały przygotujemy dla Was:

 • wspinaczka na skałę – pokonamy pionowe lub prawie pionowe skały
 • zjazd na linie – będziemy samodzielnie zjeżdżać po pionowej linie w dół skały
 • most linowy – przejście mostu rozwieszonego pomiędzy skałami
 • zadanie z pierwszej pomocy
 • akcja ratunkowa – wydobycie poszkodowanego z miejsca trudno dostępnego

Via ferraty na Słowacji:

Idealna propozycja dla osób zaczynających swoją przygodę na via ferratach. Żelazna droga w Słowackim Raju charakteryzuje się małymi trudnościami, niewielką ekspozycją oraz przepięknym otoczenie wapiennego wąwozu Kysel. Trasa prowadzi dnem wąwozu, wapiennymi skałami i ścianami w otoczeniu imponujących wodospadów.
Każdy chciałby trafić do raju z nami jest to możliwe 🙂

W otoczeniu jednego z najpiękniejszych Parków Narodowych w Europie nauczysz się:

 • obsługi lonży
 • pokonasz pierwsze klamry
 • sprawdzisz swoją odporność na ekspozycję

Szkolenie lawinowe

Szkolenie lawinowe to nie tylko wiedza o lawinach i zagrożeniu lawinowym. W czasie kursu będziecie również działać zespołowo, aby jak najszybciej udzielić pomocy poszkodowanemu. Oferta skierowana dla wszystkich chcących zdobyć podstawową wiedzę o lawinach i zagrożeniu lawinowym w górach.

W samym sercu Tatr zapoznacie się z:

 • regułami zachowania w sytuacji zejścia lawiny
 • podstawami wykorzystana detektorów lawinowych, sondowania i odkopywania
 • podstawami poruszania się w terenie zagrożonym lawinami
 • oceną ekspozycji i nastromienia stoku
 • metodami szybkiej i sprawnej pomocy osobom zasypanym

Kursy zimowej turystyki tatrzańskiej:

Kursy dedykowane osobom mającym letnie doświadczenie w tatrzańskich wędrówkach oraz pragnących świadomie i bezpiecznie poruszać się w warunkach zimowych. W czasie kursu będziecie działać zespołowo.

Z widokiem na tatrzańskie szczyty nauczymy Was:

 • poprawnych i bezpiecznych reguł używania sprzętu zimowego
 • technik hamowania czekanem
 • techniki poruszania na rakach
 • poznamy podstawy problematyki związanej z zagrożeniem lawinowym
 • podstawy asekuracji w warunkach zimowych

Wyjazdy skiturowe

Jeździcie na nartach po przygotowanych stokach, ale chcecie odkryć coś nowego? Zabierzemy Was na skitury! Narciarstwo skiturowe to powrót do korzeni narciarstwa i bliskie obcowanie z górską przyrodą. Nasi licencjonowani przewodnicy pokażą Wam jak bezpiecznie poruszać się na skiturach w pięknej górskiej scenerii. Organizujemy wycieczki o różnym stopniu trudności w zależności od zaawansowania grupy. Zabierzemy Was na niezapomnianą wyrpę w Tatry, Beskidy oraz Karkonosze.