Hala Gąsienicowa na skiturach z przewodnikiem tatrzańskim!
Jeśli jesteś osobą, która opanowała jazdę na nartach po przygotowanych stokach, ale pragniesz odkryć nowe horyzonty, to mamy dla Ciebie propozycję jednodniowych skiturów w Tatrach. Skitury to powrót do korzeni narciarstwa i niezwykłe zbliżenie się do górskiej przyrody w jej najpiękniejszym wydaniu.
Nasi doświadczeni i licencjonowani przewodnicy tatrzańscy pokażą Ci jak bezpiecznie poruszać się na nartach skiturowych w otoczeniu malowniczych Tatr, odkrywając ukryte zakątki i tajemnice tych majestatycznych gór.
Trasa skiturowa zostanie starannie dobrana do Twoich umiejętności narciarskich, abyś mógł/mogła czerpać z niej maksimum radości i frajdy. Dla tych, którzy mają narciarstwo we krwi, nasi wykwalifikowani przewodnicy przygotowali również bardziej ambitne trasy, które dostarczą Ci niezapomnianych emocji i adrenaliny.
Zapewniamy transport z Krakowa, a także możliwość wypożyczenia sprzętu skiturowego oraz lawinowego, krótko mówiąc nie musisz się o nic martwić!
Skitury to nie tylko ekscytujące wyzwania, ale również możliwość głębszego zbliżenia się do natury i poznania swoich własnych granic. Zaufaj naszym doświadczonym przewodnikom, którzy wprowadzą Cię w fascynujący świat skituringu. Przeżyj niezapomniane emocje, które na długo pozostaną w Twojej pamięci i pozwól sobie na wyjątkowe doświadczenie
Planowana trasa
Kuźnice - dol. Jaworzynki - Hala Gąsienicowa - Zadni Granat - zjazd nartostradą - Kuźnice
Ostateczna trasa wyjścia będzie uzależniona od kondycji uczestników oraz warunków pogodowych (śniegowych oraz aktualnego zagrożenia lawinowego).
Dla kogo?
Wycieczka dla skiturowców posiadających dobrą kondycję, znających technikę zakosów oraz umiejętność co najmniej płynnej jazdy po trasach czerwonych i przynajmniej kilka odbytych wycieczek skiturowych.
Nasi przewodnicy
Nasz przewodnik to Marcin Nędza-Chotarski
Słynny Leśniczy Tatrzańskiego Parku Narodowego, Przewodnik Tatrzański III klasy. Marcin Chotarski to niezwykle doświadczona i profesjonalna osoba, która swoją pasją zaraża innych. Jest związany zawodowo z Tatrzańskim Parkiem Narodowym od ponad 20 lat.
Na co dzień można go spotkać na Hali Gąsienicowej, gdzie regularnie patroluje szlaki. Jest zapalonym skiturowcem, zawodnikiem oraz zdobywcą Pucharu Polski w narciarstwie wysokogórskim.
Co zabrać?
- narty skiturowe z fokami
- kije
- dopasowane buty
- kask
- harszle
- lawinowe ABC
- raki, czekan
- plecak (pojemność ok. 35 l)
- apteczka osobista – w tym swoje indywidualne lekarstwa,
- czapka x2 (jedna lżejsza na podejście i jedna ciepła pod kask)
- rękawiczki x2 (jedne lżejsze na podejście i jedne bardzo ciepłe tzw. łapawice)
- kurtka przeciwdeszczowa
- okulary przeciwsłoneczne
- krem przeciwsłoneczny (duży filtr)
- kurtkę – ocieplinę typu polar, primaloft, sweter puchowy itp.
- latarka czołówka z zapasem baterii (zabezpieczony zapas od mrozu)
- prowiant na całodzienne działanie w górach
- naładowany telefon komórkowy z zapisanymi telefonami ratunkowymi
- zainstalowana aplikacja RATUNEK
Zadni Granat
Nowe terminy wkrótce
Zapisy otwarte do: 02.02.2024
- Długość trasy: 20km
- W górę: 1300m
- Czas: 8h
- Dojazd: dodatkowo płatny - 90pln
- Sprzęt: możliwość wypożyczenia - 119pln
Cena zawiera:
- szkolenie skiturowe
- opiekę licencjonowanego przewodnika
- ubezpieczenie NNW
- zniżkę do sklepu Polar Sport
- zniżkę na kolejne szkolenia w naszej szkole górskiej
Cena nie zawiera:
- transportu - dodatkowo płatny
- sprzętu skiturowego
- ubezpieczenia od rezygnacji
Sprawdź naszą wypożyczalnię:
https://psstrefaoutdoor.pl/krakow/wypozyczalnie/wypozycz-skitury-w-krakowie/
Dowiedz się więcej o skiturach:
Uwaga! Ostateczne trasy wyjść w teren będą uzależnione od kondycji uczestników oraz warunków pogodowych (śniegowych oraz aktualnego zagrożenia lawinowego). Ostateczną decyzję o trasie podejmuje przewodnik/instruktor na podstawie bieżącej sytuacji pogodowej i oceny możliwości uczestników obozu.
Minimalna liczba uczestników - 4 osoby.
Partnerzy
Naszymi Partnerami Strategicznymi są Salewa i Dynafit, dostawcy sprzętu i odzieży dla przewodników i instruktorów, a w szkoleniu lawinowym pomaga nam Pieps i jego najnowsze detektory.