Wyjście na Grań Żabiego Konia z przewodnikiem!
Zapraszamy Cię na niezapomnianą przygodę wspinaczkową na Żabim Koniu (2291 m n.p.m.), jednym z najbardziej charakterystycznych i malowniczych szczytów Tatr. Wspinaczka na Żabiego Konia to gwarancja emocji oraz niezwykłych wrażeń.
Żabi Koń to charakterystyczny szczyt leżący w głównej grani Tatr pomiędzy Rysami a Żabią Turnią Mięguszowiecką. Jego imponujący kształt i fantastyczne możliwości wspinaczkowe przyciągają doświadczonych wspinaczy z całego świata. Szczyt ten jest dobrze widoczny zarówno z nad Morskiego Oka, gdzie prezentuje się jako duża, przysadzista granitowa płetwa, jak i ze szlaku na Rysy, gdzie wygląda jak smukła iglica.
To doskonały cel dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje doświadczenie we wspinaczce wysokogórskiej pod okiem wykwalifikowanych przewodników tatrzańskich II klasy – Szymona Michlowicza oraz Wojtka Sowy. Trudy podejścia wynagrodzą fenomenalne widoki i satysfakcja ze zdobycia szczytu.
Propozycja dla zaawansowanych klientów, z niebanalnym podejściem, zapierającym dech w piersiach przebiegiem zakończonym zjazdami. Jedna z najpiękniejszych graniówek tatrzańskich. Jak pisze Cywiński – “Oglądany z zachodniej grani Rysów robi wrażenie żyletki raczej, niż konia”. Szczyt graniczny, nie najwyższy, bo mający “jedynie” 2291 m. imponuje swoim oryginalnym kształtem i fantastycznymi możliwościami wspinaczkowymi. Trudności różnie oceniane, bo od II do IV. Najlepsze możliwości dojścia i zejścia od strony słowackiej.
Skąd i o której?
7:00/7:30 – spotkanie z przewodnikiem w Schronisku Schronisko nad Popradzkim Stawem
7:30-15:00 – wyjście na Grań Żabiego Konia
15:00 – powrót do Schroniska nad Popradzkim Stawem
Planowana trasa
Szlakiem na Rysy ze słowackiej strony, aby tuż pod łańcuchami oddzielić się od niego i dalej przez taras w Rysach doprowadzić na balkon nad Żabią Przełęczą. Przez tzw. Dolnego Konia dostajemy się pod Górnego Konia. Następnie cel naszego wyjścia – wspinanie po „cienkiej jak brzytwa” grani wyprowadza na malutki wierzchołek Żabiego Konia.
Dla kogo?
Wymagana jest bardzo dobra kondycja, doświadczenie wspinaczkowe oraz obycie z otwartą ekspozycją. Dla osób z doświadczeniem w wyjściach wysokogórskich.
Cena zawiera:
- wycieczkę
- opiekę przewodnika tatrzańskiego
- specjalistyczny sprzęt
- ubezpieczenie (KL + NNW)
Cena nie zawiera:
- transportu
- ubezpieczenia od rezygnacji
Co zabrać?
- plecak min. 20 l
- kask
- uprząż
- buty wspinaczkowe
- kije trekkingowe
- buty trekkingowe
- apteczka osobista – w tym swoje indywidualne lekarstwa
- czapka
- rękawiczki
- kurtkę – ocieplinę typu polar, primaloft, sweter puchowy itp.
- kurtka nieprzemakająca i przeciwwiatrowa
- okulary przeciwsłoneczne
- krem przeciwsłoneczny (duży filtr)
- prowiant na całodzienne działanie w górach
- min. 0.75 l napoju
- naładowany telefon z zapisanymi telefonami ratunkowymi i aplikacją RATUNEK
Przewodnik tatrzański klasy II Szymon Michlowicz
Przewodnik tatrzański klasy II, a także przewodnik górski w austriackiej Styrii i Dolnej Austrii.
Pasjonat wspinaczki letniej i zimowej oraz narciarz. Poza Tatrami, najczęściej można go spotkać w Alpach.
Należy do Stowarzyszenia Wysokogórskich Przewodników Tatrzańskich, jest Prezesem Zarządu Koła Przewodników Tatrzańskich im. Macieja Sieczki w Krakowie.
Pochodzi z Krakowa, jest z zawodu radcą prawnym oraz menedżerem sportu.
Przewodnik tatrzański klasy II Wojtek Sowa
Od roku 2008 aktywny przewodnik tatrzański klasy III, a od roku 2017 wysokogórski przewodnik tatrzański klasy II. Posiada również uprawnienia na szczyty pozaszlakowe w Tatrach Słowackich na podstawie EPC (Europejska Karta Zawodowa).
Uprawia wspinaczkę zarówno w lecie i zimie, jest też narciarzem. Poza Tatrami, najczęściej można go spotkać w Alpach oraz górach wysokich.
Uczestnik wypraw w Tien Shan, Pamir, Himalaje Nepalu, Andy Peruwiańskie, Kaukaz oraz Góry Afryki.
Partnerzy
Naszymi Partnerami Strategicznymi są Salewa i Dynafit, dostawcy sprzętu i odzieży dla przewodników i instruktorów, a w szkoleniu lawinowym pomaga nam Pieps i jego najnowsze detektory.