O nas

W dobrym towarzystwie 

Gdy zaczynasz swoją górską przygodę, chcesz mieć pewność, że robisz to dobrze, z właściwymi ludźmi, którzy znają się na rzeczy. Chcesz czuć się pewnie i bezpiecznie, czy to w zimie - gdzieś wysoko, wędrując na nartach lub wspinając się z czekanem w lodzie - czy latem, w skałach, na rowerze lub karkołomnym zbiegu na treningu biegowym. Szkoda życia na eksperymenty i kontuzje, dlatego zapraszamy Cię do naszej górskiej szkoły na wielkie i bezpieczne przygody. Pod okiem fachowców, a przede wszystkim fajnych, sympatycznych ludzi, bez “napinki” i z uśmiechem.    

 

Jak Cię przekonać? 
Może tak? Jesteśmy grupą górskich pasjonatów, ratowników, przewodników i instruktorów; utytułowanych biegaczy i trenerów. W naszym zespole mamy na przykład jedną mistrzynię świata w skialpinizmie, wielokrotnych mistrzów Polski w biegach górskich i w skialpinizmie, usytuowanych wspinaczy, trzech przewodników IVBV, dwóch przewodników tatrzańskich I klasy, trzech II i 8 przewodników III klasy oraz dwóch przewodników beskidzkich, dwóch instruktorów TOPR, 7 ratowników TOPR i 5 ratowników GOPR, dwóch ratowników medycznych, dwóch instruktorów narciarstwa wysokogórskiego PZA i pięciu instruktorów narciarstwa PZN, himalaistów, zdobywców kilku ośmiotysięczników, medalistów najtrudniejszych i najbardziej wymagających biegów górskich i skialpinistycznych, a nawet rekordzistę wejść na Gerlach z klientami. Tak, nawet Słowacy nie byli tam tyle razy, co Ryszard Gajewski. Możemy tak długo wyliczać, ale lepiej wybrać się z nami w góry i poznać tych ludzi osobiście. Warto.     

 

A konkretnie? Proszę bardzo

O kilku naszych instruktorach mogłeś już usłyszeć albo zobaczyć w telewizji lub posłuchać w radiu. A może miałeś to szczęście, że gdzieś na szlaku lub szkoleniu już ich spotkałeś. Jest więc np. Andrzej Marasek, szef wyszkolenia TOPR, przewodnik tatrzański I klasy, instruktor, świetny wspinacz i narciarz. Zimą prowadzi naszych klientów na skiturach w najbardziej najbardziej ekstremalne i ciekawe części Tatr, latem można się z nim wybrać na wspinaczkową przygodę. Ryszard Gajewski to prawdziwa górska legenda, zdobywca kilku ośmiotysięczników, uczestnik wielu wypraw w naprawdę wysokie góry, przewodnik IVBV, przewodnik tatrzański I klasy i ratownik TOPR. Czy może być bezpieczniej i bardziej fachowo? Rysiek Gajewski w te wakacje zaprowadzi Was na Gerlach. Z kolei Tomek Nodzyński to inna legenda, jeden z największych ekspertów od śniegu i lawin, świetny kompan i przewodnik tatrzański I klasy oraz ratownik TOPR. Zimą Tomek zaprasza na kursy lawinowe i turystyki zimowej, latem na sute wspinanie. Jest też “Pigmej”, czyli nasz najbardziej kudłaty i pozytywny człowiek, utytułowany biegacz górski, świetny wspinacz, skiturowiec, ambasador kampanii społecznej “Jasna strona mocy”, promującej dietę roślinną w sporcie. Paweł jest naszym biegowym trenerem i uwierzcie nam na słowo - trudno znaleźć lepszego. No, może jeszcze Miśka - Miśka Witowska. Utytułowana biegaczka górska, pasjonatka skyrunningu - stromych podejść i karkołomnych technicznych zbiegów (m.in. wielokrotna mistrzyni Polski w biegach górskich, druga na Monterosa Skymarathon we Włoszech, 10. w Mistrzostwach Świata Skyrunning Vertical w Szkocji). Miśka i Paweł poprowadzą m.in. nasze biegowe obozy w Bieszczadach Tatrach, czy Beskidach. 

 

W sumie to prawie 30 osób, wielkich górskich osobowości i bardzo sympatycznych ludzi. Nie sposób tu wszystkich opisać, dlatego musicie ich poznać osobiście na naszych imprezach.  

 

To jak? Przekonaliśmy Cię?  

 

Zapraszamy. Z nami w góry! 

 

Proszę czekać ...