Główna  /  Taternictwo  / 

Wyprawa na Gerlach z himalaistą Ryszardem Gajewskim

Polska / Małopolska / Zakopane

Wyprawa na Gerlach z himalaistą Ryszardem Gajewskim

Profil: Gerlach, taternictwo

Cena: 749 zł

Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 570 440 276
  • Pon - Pt: 11.00 - 19.00

Opis:

Zdobycie najwyższego szczytu Tatr w towarzystwie wybitnego himalaisty? Czy można wyobrazić sobie lepszą górską przygodę? Zapraszamy zatem na wycieczkę na Gerlach pod opieką Ryszarda Gajewskiego, wybitnego himalaisty, przewodnika tatrzańskiego i IVBV, ratownika TOPR i instruktora alpinizmu PZA.  

 

Gerlach liczy sobie 2655 m i jest obiektem westchnień niejednego górołaza i kolekcjonera górskich szczytów. To najwyższy szczyt całych Karpat, należący do Korony Gór Europy. Leży w bocznej grani Tatr Wysokich po słowackiej stronie, turyści mogą tam dotrzeć tylko z licencjonowanym przewodnikiem alpejskim. 

 

Trasa:

 

Wejście drogą normalną od Śląskiego Domu przez tzw. Wielicką Próbę i Przełączkę nad Kotłem. Zejście ze szczytu przez Batyżowiecką Próbę. Powrót magistralą do Śląskiego Domu lub Tatrzańskiej Polanki. Jeden przewodnik może zabrać ze sobą maksymalnie 3 turystów, którzy są związani liną z przewodnikiem i w trudniejszych miejscach będą asekurowani. 

 

Dla kogo?


Wyprawa na Gerlach nie należy do najłatwiejszych, szczególnie dla ludzi bez górskiego doświadczenia i dobrej kondycji. Trudności odpowiadają niektórym fragmentom Orlej Perci i nie są wyższe, a z pomocą Ryszarda Gajewskiego wycieczka nie może się nie udać. 

 

Sprzęt i wyposażenie: 

 

Zapewniamy cały potrzebny sprzęt specjalistyczny, ale trzeba ze sobą zabrać dobre górskie buty, zapas jedzenia i picia, ciepłe ubranie, kurtka typu gtx, czapka oraz plecak, do którego to wszystko spakujecie.

 

Ryszard Gajewski to prawdziwa górska legenda i jesteśmy dumni, że to właśnie on jest w naszym zespole. Trzeci zimowy zdobywca ośmiotysięcznika na świecie (Manaslu 8163 m drogą Messnera). Pierwszy zdobywca Peak 29 (Ngadi Chuli) 7871 m. Zdobywca Cho-Oyu 8201 m nową drogą. Uczestnik zwycięskiej zimowej narodowej wyprawy na Mount Everest w 1980 roku. Na co dzień instruktor alpinizmu PZA, przewodnik UIAGM IVBV, przewodnik tatrzański, ratownik TOPR.

 

Autorytet w każdej dziedzinie górskiej działalności. Jego doświadczenie, wiedza i umiejętności wynikają z intensywnej i pełnej wybitnych osiągnięć eksploracji gór, wieloletniej pracy w TOPR, a także ciągłego rozwoju. Jest jednym z najlepiej wykwalifikowanych przewodników górskich w Polsce i w pierwszej grupie kilkunastu przewodników, którzy wprowadzali Polskę do IVBV/UIAGM - Międzynarodowej Organizacji Przewodników Alpejskich.

W cenie:

- transport z Bukowiny Tatrzańskiej i z powrotem 

- opieka przewodnika 

- chusta typu buff Polar Sport Adventures lub opaska Salewa

- m.in. 15% rabatu do sklepu Polar Sport

 

Uwagi:

Pogoda w Tatrach jest bardzo zmienna, a my nie jesteśmy w stanie jej dokładnie przewidzieć. Z dużym wyprzedzeniem nie potrafią tego nawet specjaliści z NASA. Wycieczka odbywa się w różnych warunkach pogodowych, może zostać odwołana ze względów na koszmarne warunki i bezpieczeństwo uczestników. O przebiegu imprezy decyduje na miejscu nasz przewodnik. 

 

Wycieczka odbędzie się przy minimum 2 chętnych uczestnikach.

 

Uwaga! Ubezpieczenie płatne we własnym zakresie!  

 

 

Plan:

<b>Wyprawa na Gerlach z zimowym zdobywcą ośmiotysięczników</b>

Wyprawa na Gerlach z zimowym zdobywcą ośmiotysięczników

Wyjazd z Bukowiny Tatrzańskiej około 4:30, Tatrzańska Polanka 5:30. Dojście do Śląskiego Domu. Średni czas przejścia na szczyt od schroniska to 3-4 godz. Zejście ze szczytu i dojście do magistrali i powrót do Śląskiego Domu to około 4 godz.

Powrót ze Śląskiego Domu do Tatrzańskiej Polanki, następnie do Bukowiny Tatrzańskiej.
Wyprawa na Gerlach z himalaistą Ryszardem Gajewskim  
/1

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...