Główna  /  Trekking  /  obozy Tatry

Tatrzańskie wakacje | tydzień 1

Polska / Małopolska / Zakopane

Tatrzańskie wakacje | tydzień 1

Profil: obozy trekkingowe, trekking

termin / Na zapytanie
zakwaterowanie

Cena: na zapytanie

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 570 440 276
  • Pon - Pt: 11.00 - 19.00

Opis:

Choć wydaje się, że o Tatrach wszyscy wszystko już wiedzą, to jednak powrót w nasze polskie “góry wysokie” może za każdym razem dostarczyć nowych wrażeń i wzruszeń.

 

Spotkanie z Tatrami w towarzystwie przewodnika pozwoli odkryć nieznane lub zapomniane miejsca na szlakach, które wydają się nam już doskonale znane. Jeśli jesteśmy tu rzadko to tym lepiej. Jeżdżących po świecie, szukających piękna w Alpach, na Kaukazie czy może nawet w Himalajach, powrót w Tatry zawsze zaskakuje. “Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę” - ten cytat zawsze pozostaje aktualny. Zaskakujące może być również Zakopane. Przedeptane milionem stóp Krupówki to nie jest cała stolica Tatr. Spróbujmy ją odkryć na nowo! Popracujemy także nad naszą kondycją oraz sprawimy, że poczujecie wyraźny wzrost przydatnych w górach umiejętności :)

 

Zapraszamy do sympatycznego pensjonatu na tatrzańskie wakacje. Miłośników Tatr posiadających dwa tygodnie urlopu zapraszamy na połączenie turnusów. Udział w dwóch turnusach solidnie rozszerzy wiedzę o najpiękniejszych górach Polski. A połączenie ich związane jest oczywiście z atrakcyjną cenowo promocją 10% na każdy turnus.  

 

Co na Ciebie czeka?

 

Włóczęga po Tatrach z przewodnikiem – wędrówka i duża porcja wiedzy o górach

Tatry Wysokie i Zachodnie – najpiękniejsze zakątki naszych gór

Zakopane – nie tylko Krupówki – odkrywanie mniej znanych zakamarków stolicy Tatr

Przygotowanie kondycyjne i wzrost umiejętności górskich

Komfortowy nocleg z przepyszną kuchnią

 

Dzień 1 | Przywitanie z Tatrami

Spotkanie w pensjonacie o 13:00. Zakwaterowanie. Pierwszy kontakt z Zakopanem. Wizyta w niedawno oddanym w nowej odsłonie Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Wieczorem prezentacja filmu o tematyce tatrzańskiej.

 

Dzień 2 | Kasprowy i Kopa Kondracka
Przejazd do Ronda Kuźnickiego. Podejście do Kuźnic, miejsca, gdzie rozpoczęła się turystyczna historia Zakopanego. Wejście na Halę Gąsienicową i na Kasprowy Wierch. Wizyta w izbie IMGW. Przejście graniczną, niebanalną granią na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Wspinaczka na nasz pierwszy dwutysięcznik i zarazem pierwszy z Czerwonych Wierchów - Kopę Kondracką (2005 m. n.p.m.) Zejście na Kondracką Przełęcz i dalej do Doliny Kondratowej. Tu krótki popas w schronisku i lekką już trasą do Kuźnic. Powrót do pensjonatu. 

 

Dzień 4 | Zakopane i rekreacja

W ramach dnia odpoczynkowego rowerowe zwiedzanie Zakopanego. Szukanie wpływu przyjezdnych na architekturę i kulturę Zakopanego. Czy istnieje proces odwrotny? Badanie fenomenu stolicy Tatr. W rowerowy spacer wpleciony zostanie relaksacyjny pobyt w termach zakopiańskich.  

 

Dzień 5 | Dolina Kościeliska i Starorobociańska oraz Ornak

Początek trasy to wylot doliny Kościeliskiej o zagadkowej nazwie Kiry. Przejście według nas najpiękniejszą doliną Tatr Zachodnich. Dziś trudno uwierzyć, że 150 lat temu miejsce to tętniło życiem zakładów przemysłowych. Poznanie historii górnictwa i hutnictwa oraz... chyba najstarszego na Podhalu kamienia młyńskiego. Krótka przerwa w schronisku. Wyjście na Przełęcz Iwaniacką i dalej przejście granią na Ornak (1854 m n.p.m.) Przy dobrej pogodzie widoki zapierające dech w piersiach. Tatry Zachodnie są u naszych stóp. Tatry Wysokie doskonale widoczne są na wschodzie. Schodzimy do Doliny Starorobociańskiej i nią do Doliny Chochołowskiej. Powrót do Doliny Kościeliskiej Ścieżką nad Reglami. Prawie cała trasa przebiega przez historyczne tereny wypasowe. Czas więc na zwiedzenie bacówki, poznanie tradycji i legend związanych z wypasem owiec oraz tradycyjnej technologii produkcji oscypka. Powrót do Kir i dalej do pensjonatu. 

 

Dzień 6 | Dolina za Mnichem, Szpiglasowy i Wrota Chałubińskiego

Start z Palenicy Białczańskiej. Postaramy się dotrzeć do Morskiego Oka jeszcze przed falą spacerowiczów. W schronisku krótka przerwa i podejście do Doliny za Mnichem. Z jej progu rozpościera się cudowna panorama szeroko pojętych okolic Morskiego Oka. Podejście dnem Dolinki za Mnichem na przełęcz Wrota Chałubińskiego, z których roztacza się niezwykle oryginalny, choć nieco ograniczony widok. Powrót do Doliny za Mnichem i wejście na Szpiglasową Przełęcz i Szpiglasowy Wierch (2172 m n.p.m.). Wspaniała panorama z najwyższego punktu osiągniętego podczas wycieczki. Zejście do Doliny Pięciu Stawów Polskich trasą częściowo ubezpieczoną łańcuchami i odpoczynek w schronisku słynącym z wysokogórskiego klimatu i przepysznej szarlotki. Zejście Doliną Roztoki na Palenicę. 

 

Dzień 7 | Granaty

Ostatnia nasza wycieczka wprowadza nas w świat sławetnej Orlej Perci. Z Kuźnic ruszamy do schroniska Murowaniec skąd pójdziemy nad Czarny Staw Gąsienicowy. Poszukamy związków tego pięknego stawu z romantykiem Juliuszem Słowackim. Dalej w górę ku Granatom. Wspinamy się na Skrajny Granat i na jego wierzchołku (2225m n.p.m.) docieramy do Orlej Perci, która przez słynną szczerbinę w Skrajnej Sieczkowej Przełączce doprowadzi nas na Zadni Granat z jego cudownymi panoramami. Wracamy do Czarnego Stawu i dalej do schroniska. Po kolejnych 2 godzinach jesteśmy już w Kuźnicach. 

 

Dzień 8 | Ostatni dzień pod Tatrami

Po śniadaniu powolne pakowanie i około południa wykwaterowanie z pensjonatu. 

 

Ekwipunek wymagany:  

 

- plecak ok. 25 l

- buty – trekkingowe

- spodnie turystyczne (absolutnie nie jeansy!)

- kurtka od wiatru i deszczu

- czapka

- rękawiczki

- czołówka + zapasowe baterie 

  

Ekwipunek zalecany:  

 

- bluza termiczna (merynos, polar itp.) 

- podkoszulki (nie bawełniane!) 

- apteczka, lekarstwa własne 

- ciepłe skarpety 

- kijki teleskopowe 

- mała lornetka 

- okulary przeciwsłoneczne 

- krem z odpowiednim filtrem  

- termos  

- mały parasol 

- klapki 

- sandały 

 

W cenie:

Cena zawiera:

 

- noclegi w pensjonacie na granicy Zakopanego i Poronina 

- wyżywienie (śniadania i kolacje)  

- wstępy do TPN 

- transport z miejsca zakwaterowania do początku szlaku i powrót z wycieczki 

- ubezpieczenie NNW i KL  

- opiekę polskiego przewodnika

 

Cena nie zawiera:

 

- posiłków niewymienionych w programie  

- dojazdu do Zakopanego (opcja dodatkowa) 

- wydatków natury osobistej   

 

Uwaga! W przypadku łączenia turnusów I i II obowiązuje promocja: 10% na każdy turnus.  

 

 

 

Uwagi:

Uwaga! Wakacje dostępne dla rodzin z dziećmi od 12 roku życia i o dobrej kondycji - w razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszym biurem, tel. 660 416 988.

 

Wyjazd odbędzie się przy minimum 6 uczestnikach.

 

Ceny i szczegółowe zasady realizacji programu mogą ulec zmianie ze względu na zmiany obowiązujących w Polsce obostrzeń epidemicznych związanych z COVID – 19. 

Plan:

Galeria:

Tatrzańskie wakacje | tydzień 1/1
Tatrzańskie wakacje | tydzień 1/2
Tatrzańskie wakacje | tydzień 1/3
Tatrzańskie wakacje | tydzień 1/4
Tatrzańskie wakacje | tydzień 1/5
Tatrzańskie wakacje | tydzień 1/6

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...