Główna  /  Rowery  /  wycieczki rowerowe

Rowerowy Klasyk | Pieniny i Spisz

Polska / małopolskie / Pieniny

Rowerowy Klasyk | Pieniny i Spisz

Profil: obozy rowerowe

termin / Na zapytanie
zakwaterowanie

Cena: na zapytanie

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 570 440 276
  • Pon - Pt: 11.00 - 19.00

Opis:

Velo Dunajec i Spiska Pętla - dwie wspaniałe trasy rowerowe na Spiszu i w Pieninach. Prawdziwe perełki wśród rowerowych szlaków. Oszałamiające widokami, fascynującą górską przestrzenią. Do przejechania będziemy mieć kultową już trasę wokół Jeziora Czorsztyńskiego oraz piękną Spiską Pętlę. 

 

Trasy prowadzą zróżnicowaną nawierzchnią - od wygodnej ścieżki rowerowej, przez asfalt w wioskach po drogi gruntowe i górskie ścieżki. Będą zjazdy i podjazdy. Nie będzie jedynie czasu na nudę. 

 

Dzień 1 | ok. 40 km, ok. 680 m w górę, 678 m w dół 

 

Spotykamy się o 10:00 na parkingu rowerowym MOR w południowej części Frydmanu (nieopodal Przystani Wodnej Frydman), przy wjeździe na ścieżkę rowerową Velo Dunajec. Tam rozpoczniemy pętlę wokół Jeziora Czorsztyńskiego popularnie zwaną Velo Czorsztyn. To jeden z najbardziej atrakcyjnych fragmentów długodystansowej trasy Velo Dunajec. Rowerowy klasyk, prawdziwa perełka wśród tras rowerowych. 

 

Trasa tego dnia w dużej mierze przebiega po specjalnie przygotowanej ścieżce rowerowej, aczkolwiek jeden odcinek przyjdzie nam pokonać drogą asfaltową w normalnym ruchu samochodowym. 

 

Link do trasy: https://en.mapy.cz/s/kekuzedelu  

 

Dzień 2 | ok. 56 km, ok. 861 m w górę, 858 m w dół

 

Drugiego dnia o 9:00 (po śniadaniu) ruszymy na Spiską Pętlę - z Frydmana wzgórzami i dolinami Spisza przejedziemy na słowackie Zamagurze, do Osturni - wsi słynącej z rusińskiej kultury ludowej. Do Polski wrócimy na Przełęcz nad Łapszanką, skąd rozpościera się jeden z piękniejszych widoków na Tatry. Później przez grzbiet Pawlików Wierchu zjedziemy do Trybsza, stamtąd już asfaltem powrót do Frydmana ok. godz. 18:00. 

 

Link do trasy: https://en.mapy.cz/s/basejurura 

 

Uwaga! W przypadku zamkniętej granicy i niemożliwości wjazdu na Słowację pojedziemy trasą alternatywną. Ale nie martwcie się, trasa alternatywna też się Wam spodoba! 

 

Link do trasy alternatywnej: https://en.mapy.cz/s/cejekorado | ok. 44 km, 801 m w górę, 797 m w dół 

 

Ilość osób: 18 

W cenie:

- opieka instruktora

- ubezpieczenie

- nocleg (1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie)  

 

Cena nie zawiera: 

- dojazdu (ten we własnym zakresie. Istnieje też możliwość wykupienia transportu z Krakowa za dodatkową opłatą (+120 zł) 

 

 

Uwagi:

- kask obowiązkowy (także na Słowacji)

- w przypadku przejazdu przez granicę państwa iezbędne jest posiadanie dokumentu tożsamości przy sobie (dowód osobisty lub paszport)

Plan:

Rowerowy Klasyk | Pieniny i Spisz/1

Terminy

Położenie

Trasaplease wait ...

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

120 zł
za rezerwację
Dopłata za wspólny dojazd
Proszę czekać ...