Główna  /  Rowery  /  obozy

Rowerem przez Beskid Niski

Polska / małopolskie / Gorlice

Rowerem przez Beskid Niski

Profil: obozy rowerowe

termin / Na zapytanie
zakwaterowanie

Cena: na zapytanie

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 570 440 276
  • Pon - Pt: 11.00 - 19.00

Opis:

Orientuj się i jedź z nami na wschód! Na razie ten bliższy, ale się rozpędzamy i obiecujemy, że na tym się nie skończy. Ale na początek zabierzemy Was w magię i niepowtarzalność Beskidu Niskiego. Nieformalnie zwanego także Beskidem Rowerowym. 

 

Beskid Niski, choć niski, potrafi zachwycić panoramami, jedyną w swoim rodzaju przestrzenią i historią. Z perspektywy rowerowego siodełka poczujecie też niskobeskidzkie podjazdy i zjazdy. Ale spodoba się Wam na pewno!  

 

Będziemy przenosić się w czasie, przejeżdżając przez nieistniejące wsie, wspominać Wielką Wojnę, odwiedzając cmentarze z 1914 roku. Zanurzymy się w orientalnej beskidzkiej historii i kulturze łemkowskiej. A wszystko to w otoczeniu niezwykłej przyrody Beskidu Niskiego, zalesionych szczytów i rozległych dolin. Będzie trochę sentymentalnie, ale bez zbędnej ckliwości, nieco romantycznie, ale jednocześnie z dużą dozą realizmu. Po niskobeskidzku. 

 

Dam radę?

Dasz! to wyjazd dla każdego, kto zaczyna rowerową przygodę sakwiarską i kto lubi góry. Będą podjazdy, bo choć niski, ale to ciągle Beskid, ale będą też zjazdy. Dacie radę! Wyjazd jest adresowany do osób początkujących, ale pamiętajcie, że jeśli wsiadacie na rower po raz pierwszy od dawna, to odczujecie to na pewno ;) Dlatego przed wyjazdem pojeździjcie trochę, przygotujcie organizm do rowerowego wysiłku. 

 

Jaki rower?

Będziemy poruszać się różnymi drogami: szutrowymi, ale nie zabraknie także asfaltów i ścieżek bardziej górskich. Na wyjeździe sprawdzi się więc rower górski, trekkingowy lub gravel. No a przede wszystkim najlepszy rower to rower sprawny, dlatego przed wyjazdem oddajcie do serwisu swój wehikuł, by na trasie uniknąć niepotrzebnych niespodzianek. Pamiętajcie, by mieć możliwość dołożenia do roweru bagażnika, na który założycie sakwy. Na tym wyjeździe sami wozimy swój bagaż.  

 

Program:

 

Dzień 1 | Z Gorlic do Radocyny | 40 km,  791 m w górę, 588 m w dół 

Spotykamy się w Gorlicach o 10:00. Tam wsiadamy na rowery i pedałujemy na południe. Przez Owczary (piękna cerkiew!), łemkowskie Bartne (jeszcze ładniejsze cerkwie, malownicze stare chaty i przydrożne krzyże), a potem przejazd jedną z bardziej urokliwych tras w Beskidzie Niskim: Krzywa - Czarne - Radocyna. Spodoba się Wam!  

 

Pojedziemy tak: https://en.mapy.cz/s/nemabasulu     

 

Śpimy tu:  Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Radocynie (https://oswradocyna.pl/

 

Dzień 2 | Pętla wokół Radocyny | 51 km, 1020 m w górę, 1025 m w dół 

Drugiego dnia zatoczymy piękną pętlę, jeździmy więc na lekko, cały bagaż zostaje w miejscu noclegu. Z Radocyny ruszymy na wschód (nie tylko słońca). Zobaczymy wsie, których nie ma (Żydowskie, Świerzowa Ruska), odwiedzimy ludną i gwarną jak na ten Beskid Krempną. Później zaszyjemy się w dolinie Świerzówki, a z niej wyjedziemy w okolice Bartnego. A potem przez Wołowiec wrócimy do Radocyny. Tego dnia nie zabraknie przestrzeni, widoków, podjazdów i zjazdów też. Ale dacie radę!   

 

Pojedziemy tędy: https://en.mapy.cz/s/jojezugemu  

 

Śpimy tam gdzie wczoraj.

 

Dzień 3 | Druga pętla wokół Radocyny  | ok. 52 km, 990  m w górę, 990 m w dół

Kolejny dzień jazdy i znów na lekko. Z Radocyny ruszymy na zachód. Dzień spędzimy na Łemkowszczyźnie nieco bardziej ludnej, ale równie pięknej. Będą urokliwe drewniane cerkwie, cmentarze z I wojny światowej. Zdobędziemy Przełęcz Małastowską (604 m n.p.m.), a potem wspaniałym zjazdem dotrzemy do Gładyszowa. Stamtąd przez Zdynię i Konieczną wrócimy przez górną Radocynę na nocleg. 

 

Dalej pojedziemy tak: https://en.mapy.cz/s/debezubedo  

 

Śpimy w Radocynie. 

 

Dzień 4 | Powrót do Gorlic | ok. 46 km, 547 m w górę, 725 m w dół

Tego dnia będziemy opuszczać Beskid Niski i drogą nie wprost wracać do Gorlic. Po śniadaniu ruszymy na zachód, przez Lipną. Nie zabraknie nowych ścieżek, nowych cerkwi i nowych krajobrazów. Będzie też beskidzki Dniepr, łosie (albo Łosie) i pierwsza na świecie uliczna lampa naftowa. Nawet nie zauważycie, kiedy minie cała trasa i zatęsknicie za kolejnymi wycieczkami :) 

 

Tak będziemy wracać: https://en.mapy.cz/s/rofafunefu 

W cenie:

opieka przewodnika

ubezpieczenie

noclegi

wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

 

Uwaga! Cena nie zawiera transportu. Na punkt startu w Gorlicach należy dotrzeć indywidualnie. W przypadku zainteresowania istnieje możliwość zorganizowania transportu dla grupy za dodatkową opłatą.

Uwagi:

Obóz odbędzie się przy minium 10 uczestnikach.

Plan:

Galeria:

Rowerem przez Beskid Niski/1
Rowerem przez Beskid Niski/2
Rowerem przez Beskid Niski/3
Rowerem przez Beskid Niski/4
Rowerem przez Beskid Niski/5
Rowerem przez Beskid Niski/6

Terminy

Położenie

Trasaplease wait ...

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...