Główna  /  Trekking  /  rajdy piesze

Puchar Polar Sport Adventures | Radziejowa, Beskid Sądecki

Polska / małopolskie / Rytro

Puchar Polar Sport Adventures | Radziejowa, Beskid Sądecki

Profil: rajd, trekking, wycieczka

Cena: 119 zł

Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 570 440 276
  • Pon - Pt: 11.00 - 19.00

Opis:

Idzie nowe! Zapraszamy Was na piesze wędrowanie po Beskidach w ramach Pucharu Polar Sport Adventures. Co miesiąc nowy szczyt i nowe wrażenia. Finał w jesieni w Bieszczadach, więc bądźcie z nami na szlaku - opłaci się to Wam! :)  

 

Na pierwszy ogień ruszamy w Beskid Sądecki, by zdobyć Radziejową (1266 m). Przejdziemy doliną Roztoki, opisywaną niegdyś przez Marię Kownacką w “Rogasiu z doliny Roztoki”. Pokonamy fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego. Sprawdzimy, czy piwnica na Niemcowej faktycznie kryje tajemne przejście do piwniczańskiego rynku. Na Poczekaju zobaczymy ostatnią kurną chatę w regionie - dom znanej Królowej Gór, Ludwiki Nowakowej. Będzie też czas na pyszną szarlotkę w schronisku na Przehybie z jeszcze pyszniejszym widokiem na Tatry. Do Rytra wrócimy pięknym widokowym grzbietem. Spodoba się Wam!

 

Przez tę piękną górską przestrzeń będziecie wędrować jak zwykle pod czujnym okiem przewodnika. 


Trasa | ok. 25 km 

Zaczynamy w Rytrze. Roztoką Ryterską przez Wietrzne Dziury dotrzemy na Przehybę. Po chwili przerwy w schronisku ruszymy na Radziejową. Ze szczytu zejście przez Wielki Rogacz na Niemcową. Stamtąd przez Kordowiec z powrotem do Rytra. Pół trasy będzie z górki, więc dystans niech Was nie przeraża ;)

 

Termin: 23.05, zbiórka 6:30, ul. Kałuży, Kraków

 

Dla kogo

Wycieczka jest przeznaczona dla wszystkich, także dla początkujących turystów. Trasa liczy ok. 25 km, ale spokojnie sobie na niej poradzicie. W przypadku zmiany pogody zrobimy trasę alternatywną. Ale na szlak ruszamy - bo, jak wiadomo, nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani i wyposażeni turyści ;)  


Co zatem zabrać?

mały plecak 

wygodne zaimpregnowane trekkingowe buty

termos z ciepłą herbatą

prowiant na trasę

dodatkowa warstwa ubrania (ciepły polar, bluza)

odzież przeciwdeszczowa

czołówka

kijki trekkingowe

folia NRC

 

W cenie:

transport z Krakowa i z powrotem

opieka przewodnika

niespodzianka od sklepu Polar Sport

ubezpieczenie

Uwagi:

Jak wszyscy wiemy, pogoda w górach jest nieprzewidywalna, więc w piątek przed wycieczką podeślemy Wam więcej szczegółów - będziemy wtedy znać dokładne prognozy na niedzielę. Zbędne rzeczy będzie można zostawić w autobusie, którym wrócimy do Krakowa.

Plan:

Puchar Polar Sport Adventures | Radziejowa, Beskid Sądecki  
/1

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...