Główna  /  Trekking  /  obozy Tatry

Obóz Wędrowny po Tatrach

Polska / małopolskie / Zakopane

Obóz Wędrowny po Tatrach

Profil: obozy trekkingowe

Cena: na zapytanie

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 570 440 276
  • Pon - Pt: 11.00 - 19.00

Opis:

Klasyka i kwintesencja turystyki górskiej. Obóz wędrowny po Tatrach, w czasie którego będziecie mieli szansę zapoznać się zarówno z Tatrami Zachodnimi, jak i Wysokimi. Pełen przekrój tatrzańskiego piękna. Podczas obozu będziemy spać w tatrzańskich schroniskach (w Dolinie Chochołowskiej, na Hali Ornak i w Murowańcu na Hali Gąsienicowej). 

 

Poniżej znajdziecie plan, według którego będziemy wędrować. Pamiętajcie jednak, że pogoda w górach bywa zmienna i jeśli będzie taka potrzeba, to będziemy go modyfikować dla Waszego bezpieczeństwa.   

 

Pierwszego dnia do Zakopanego docieracie we własnym zakresie. Podobnie do schroniska na Polanie Chochołowskiej. Obóz rozpoczniemy spotkaniem 16 lipca (piątek) ok. 18:00. Zakończymy 22 lipca. Wędrować będziemy pod opieką przewodnika tatrzańskiego. 

 

Co zabrać na trasę? 

 

Przede wszystkim wygodny plecak z pasem biodrowym (30-40 l). Pamiętajcie o zabraniu odzieży na zmienne warunki pogodowe (w tym także jakaś czapka i rękawiczki - pogoda w górach naprawdę lubi zaskakiwać). Mogą się też przydać ochraniacze (stuptuty) i kije trekkingowe. Nie zapomnijcie o czołówce! Warto mieć też ze sobą okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem. W plecaku nie powinno też zabraknąć prowiantu na całodzienną wędrówkę oraz odpowiedniej ilości napojów. Przy pakowaniu się pamiętajcie jednak, że to obóz wędrowny i rzeczy w plecaku trzeba będzie nosić ze sobą.

 

Program:

 

Dzień 1 | Spotkanie w schronisku PTTK na Polanie Chochołowskiej

Spotykamy się wszyscy wraz z przewodnikiem o 18:00 w schronisku. Będą opowieści o czekającej Was trasie, ale nie tylko. Nie zabraknie też krótkiej prelekcji tematycznej.  

 

Dzień 2 | Trasa: Grześ - Rakoń - Wołowiec - Kończysty -  Dolina Jarząbcza - Dolina Chochołowska 

Tego dnia będziemy wędrować ponad Doliną Chochołowską. Chodzimy na lekko, na noc wracamy do schroniska na Polanie Chochołowskiej.   

 

Dzień 3 | Trasa: Dolina Chochołowska - Dolina Jarząbcza - Kończysty Wierch - Starorobociański Wierch - Błyszcz - Ornak - Dolina Kościeliska  

Opuszczamy Dolinę Chochołowską i górami przechodzimy na nocleg do schroniska PTTK na Hali Ornak. 

 

Dzień 4 | Trasa: Ornak - Dolina Tomanowa - Ciemniak - Małołączniak - Kopa Kondracka - Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa    

Po śniadaniu z Doliny Kościeliskiej ruszamy dalej na wschód - celem na ten dzień będzie dotarcie do schroniska PTTK Murowaniec na Hali Gąsienicowej. A po drodze kilka pięknych szczytów z jeszcze piękniejszymi panoramami.

 

Dzień 5 | Trasa: Murowaniec - Kościelec - Murowaniec

Tego dnia znów wędrujemy na lekko. Ze schroniska udamy się na Kościelec, piramidalna sylwetka którego imponująco wybija się w panoramie Doliny Gąsienicowej. 

 

Dzień 6 | Trasa: Murowaniec - Krzyżne - Roztoka - Łysa Polana

Po śniadaniu ruszamy w trasę - przez Krzyżne przejdziemy do Doliny Roztoki, stamtąd zejdziemy na Łysą Polanę, gdzie zakończymy nasz obóz.  

 

 

W cenie:

noclegi

opieka przewodnika 

bilety do TPN

ubezpieczenie

Uwagi:

Przydatne informacje:  

 

Parking - Samochody można zostawić na parkingu w dolinie Chochołowskiej lub w Zakopanem, a do Doliny Chochołowskiej podjechać busem. Ponieważ obóz skończymy w innym miejscu, niż zaczynamy, zapewniamy Wam transport powrotny (z Łysej Polany do Doliny Chochołowskiej).  

  

Niezbędny sprzęt - Dostaniecie go od nas tam, gdzie będzie potrzebny (a chodzi o kaski, które przydadzą się podczas wyjścia na Kościelec).

Plan:

Obóz Wędrowny po Tatrach/1

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...