Główna  /  Trekking  /  rodzinne Tatry

Kurs Turystyki Rodzinnej

Polska / małopolskie / Zakopane

Kurs Turystyki Rodzinnej

Profil: kurs, trekking, turystyka rodzinna

Cena: 1 499 zł

Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 570 440 276
  • Pon - Pt: 11.00 - 19.00

Opis:

Kurs jest adresowany do rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 7-14 lat. Chcemy im pokazać, jak ciekawie, ale przede wszystkim bezpiecznie i rozsądnie wprowadzać swoje pociechy na tatrzańskie szlaki. Podczas dwudniowego kursu pokażemy zarówno elementy edukacyjne, które mogą zaciekawić młodych ludzi, jak i przećwiczymy podstawy asekuracji w trudniejszym terenie oraz zachowania w razie pojawienie się kłopotów.

 

Informacje ogólne:

 

- wymagania odnośnie uczestników - dobry stan zdrowia, przeciętna kondycja, opiekunowie – podstawowe doświadczenie w poruszaniu się po Tatrach w warunkach letnich, dzieci - wiek 7-14 lat

- wyposażenie własne: ubiór i obuwie przystosowane do warunków górskich

- sprzęt dostarczany przez organizatora: uprząż, kask, zestaw ferratowy + opcjonalnie raki, czekan

- wykłady i zajęcia teoretyczne: ok. 4,5 h

- zajęcia w terenie: ok. 12 h

- grupa maks. 6 osób (3 dzieci + 3 opiekunów)

- w trakcie szkolenia przewidziano przerwy na posiłki (we własnym zakresie), w przypadku całodniowego wyjścia w teren prowiant na trasę należy zabrać ze sobą do plecaka

 

Program kursu:

 

Dzień 1

10:30 - Spotkanie z przewodnikiem pod Gościńcem Kuźnice (https://goo.gl/maps/vgMdNozdjLEo6HfY9). Wspólne podejście na Halę Gąsienicową. A na trasie nauka orientowania i pracy z mapą, planowania wycieczki i bezpiecznego rozkładania sił. Za pomocą klucza będziemy też rozpoznawać tatrzańskie rośliny. Zapoznamy się także z topografią i historią okolicy.

14:30 - Dotarcie do schroniska, zakwaterowanie

16:30 - Przygotowanie i dopasowanie sprzętu turystycznego potrzebnego na następny dzień, nauka podstawowych węzłów

18:30-21:00 - Wykłady (Sprzęt turystyczny używany w warunkach wysokogórskich, Zasady udostępniania TPN)

 

Dzień 2

8:30 - Wspólne przygotowanie się do wyjścia na Świnicę

9:00 - Wyjście na wycieczkę, której pierwszym celem będzie Przełęcz Liliowe, rozdzielająca Tatry na Wysokie i Zachodnie. Podczas wycieczki będziemy porównywać charakterystyczną dla tych części rzeźbę terenu. Będziemy również poznawać zjawiska krasowe, pracować z kompasem i mapą, ale też identyfikować szczyty i przełęcze. Na grani głównej będziemy mieć szansę na podpatrzenie świstaków i kozic, kruków, a może nawet i orła przedniego. W drodze na szczyt, mijając Przełęcz Świnicką, rozpoczniemy prawdziwą przygodę z zaawansowanym szlakiem turystycznym. Poznamy zasady bezpiecznego poruszania się w terenie eksponowanym i nauczymy się używania sprzętu do asekuracji w oparciu o sztuczne ułatwienia. Powrót do schroniska między 17:00 a 18:00.

19.00 - Wspólne wykonanie pamiątkowej pracy plastycznej z wycieczki

20.00-21.30 - Wykład (Niebezpieczeństwa gór i zasady zachowania w sytuacjach awaryjnych)

 

Dzień 3

8:30 - Wyjście na kolejną przygodę tatrzańską. Tym razem ruszymy w kierunku Czarnego Stawu i Dolinki Koziej, a naszym celem będzie jeden z odcinków sławnej Orlej Perci - Żlebem Kulczyńskiego na Zadni Granat. Sprawdzimy umiejętności nabyte podczas wcześniejszej wycieczki. Będziemy trenować podstawy asekuracji linowej przy pokonywaniu trudniejszych odcinków. Poćwiczymy także postępowanie w sytuacjach awaryjnych (rozpoznawanie zagrożeń, wzywanie TOPR, podstawy pierwszej pomocy). Powrót do schroniska ok. 15:30.

 

Uwaga! Ostateczne cele wycieczek ustalane są w zależności od pogody oraz możliwości uczestników.
 

W cenie:

opieka instruktora

ubezpieczenie

bilety do TPN

2 x nocleg w schronisku

 

Cena dotyczy całości szkolenia dla osoby dorosłej z jednym dzieckiem. Maksymalna ilość uczestników na kursie: 3 osoby (gdzie za osobę rozumie się dorosłego wraz z dzieckiem).

Cena nie zawiera dojazdu.

Uwagi:

Uwaga! Cena dotyczy 1 osoby dorosłej + 1 dziecko  

Plan:

Kurs Turystyki Rodzinnej/1

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...