Główna  /  Bieganie  /  obozy biegowe

Babia Góra Polar Sport Run Weekend

Polska / Babia Góra / Babia Góra

Babia Góra Polar Sport Run Weekend

Profil: obozy biegowe

termin / Na zapytanie
zakwaterowanie

Cena: na zapytanie

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 570 440 276
  • Pon - Pt: 11.00 - 19.00

Opis:

Biegowy festiwal Polar Sportu zbliża się wielkimi krokami (2-3 października), czas sprawdzić formę, trasy albo po prostu na sportowo spędzić trzy dni w cieniu Królowej Beskidów, Babiej Góry. To właśnie tam rozgrywany jest Memoriał Wojtka Kozuba, któremu w tym roku towarzyszyć będą nowe trasy, nowe biegi i nowe wyzwania. Słowem Polar Sport Run

 

Naszą bazą, punktem wyjścia i powrotów będzie klimatyczne schronisko Markowe Szczawiny, w samym sercu Babiogórskiego Parku Narodowe, skąd na wyciągnięcie ręki mamy Diablak, Małą Babią czy Halę Krupową.     

 

Podczas szkolenia dowiesz się, co to jest prawdziwe górskie bieganie w zróżnicowanym terenie - od łagodnych podbiegów, wydeptaną ścieżką, poprzez graniowe bieganie w kosówce po granitowych głazach, aż do mocnych technicznych zbiegów. Chcemy pokazać Wam, jak najbardziej efektywnie wspinać się na szczyty i jak z nich zbiegać, szybko i bezpiecznie. A po zabawach w terenie spora dawka treningu motorycznego, funkcjonalnego, które poprawią Wam technikę biegu oraz masa wiedzy od najlepszych trenerów, Miśki Witowskiej i Pawła Krawczyka, utytułowanych biegaczy i znakomitych szkoleniowców.     

 

I komu to potrzebne?

 

Każdemu, kto lubi biegać - po płaskim i po wypukłym, po asfalcie i lesie - kto już biega albo kto dopiero zaczyna się wciągać w to szaleństwo. Na naszym obozie znajdzie się miejsce zarówno dla spacerowiczów wolnobieżnych, jak i biegowych wymiataczy - każdy znajdzie tu coś dla siebie. To wreszcie weekend dla tych, którzy chcą wziąć udział Polar Sport Run - będzie to doskonała okazja, by zapoznać się z trasami  i specyfiką terenu. Jest tylko jeden warunek: aby wziąć udział w obozie, trzeba jednak… biegać. Najlepiej dość regularnie, czyli co najmniej trzy razy w tygodniu i potrafić przebiec ok. 50-60 minut spokojnym tempem po płaskim. 

 

W programie obozu będą dwa treningi dziennie, indywidualne konsultacje z trenerami, masa ćwiczeń i jeszcze większa dawka wiedzy o bieganiu, trenowaniu, jedzeniu i… życiu. To ostatnie to już pewnie całkiem wieczorami...

 

Zaczynamy w piątek o 15:00, kończymy w niedzielę o 17:00. 

W cenie:

- dwa noclegi w schronisku Markowe Szczawiny z wyżywieniem (śniadanie + obiadokolacja) 

- dwa treningi dziennie 

- opieka trenerska 

- ubezpieczenie 

- bilet wstępu do Babiogórskiego Parku Narodowego 

- prezent od sklepu górskiego Polar Sport i rabat na zakupy 

Uwagi:

Plan:

<b>Miśka Witowska</b>

Miśka Witowska

Utytułowana biegaczka górska, pasjonatka skyrunningu - stromych podejść i karkołomnych technicznych zbiegów (m.in. wielokrotna mistrzyni Polski w biegach górskich, druga na Monterosa Skymarathon we Włoszech, 10. w Mistrzostwach Świata Skyrunning Vertical w Szkocji). Sport towarzyszy jej od dziecka i jest jej integralną częścią życia - zaczynała od narciarstwa zjazdowego - na co dzień biega w Tatrach, a zimą uprawia skituring, także z powodzeniem startując w zawodach skialpinistycznych. Miśkę spotkacie na naszych obozach biegowych oraz treningach biegowych w Tatrach.

(fot. Dominika Rakszewska, Idea Photography)
<b>Jacek Żebracki</b>

Jacek Żebracki

Świetny biegacz górski i skialpinista, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w skialpinizmie, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim oraz najtrudniejszych zawodów skialpinistcznych na świecie, m.in. Pierra Menta, Patrouille des Glaciers, Trofeo Mezzalama.

Zdobywca kilku siedmiotysięczników (Pik Korżeniewskiej, Chan Tengri, Pik Lenina), uczestnik wyprawy na Dhaulagirii (8167 m) w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy. Na co dzień trener, instruktor narciarstwa wysokogórskiego PZA, ratownik TOPR i GOPR.

Z Jackiem będziecie mogli potrenować na naszych obozach biegowych i jednodniowych treningach, a zimą wybrać się na skitury.
Babia Góra Polar Sport Run Weekend/1

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...