Blisko, nisko, urokliwie....

Przejazd najpiękniejszymi szlakami Dolinek Krakowskich, niekoniecznie najbardziej obleganymi. Urokliwe zakątki, gdzie na wyciągnięcie ręki mamy słynne wapienne skałki otulone soczystą zielenią.


Doświadczeni i sprawdzeni

Nasi przewodnicy

Paweł Knaź – entuzjasta gór, rowerów górskich i nart. Pierwszego „sztywniaka” Gianta dostał w zamierzchłej przeszłości roku 1995. Przygodę z enduro zaczął w 2006. Od 2020 zafascynowany e-bajkami. Obecnie ujeżdża elektryka Specialized Turbo Levo oraz trekkingowego Unibike Atlantis i pumptrackowca Dartmoor 26player. Absolwent turystyki i rekreacji AWF Kraków, instruktor turystyki rowerowej (80rowerów), instruktor narciarstwa zjazdowego, uczestnik kursu na przewodnika beskidzkiego (SKPG Politechniki Gliwickiej 2001), odbył kurs lawinowy w KKTJ, organizator i uczestnik wypraw rowerowych – Islandia, Bornholm, organizator i uczestnik wyjazdu reprezentacji AWF Kraków na Akademickie Mistrzostwa Polski MTB w 2006 roku, autor projektu budowy toru rowerowego Pumtrack Płaszów w Budżecie Obywatelskim Krakowa, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Staw Płaszowski, członek Wawelskiej Kooperatywy Spożywczej.


Rafał Zakrzewski – w światku rowerowym lepiej znany jako bloger Ojciec77 i Wysokogatunkowe Szlaki, który w siodle spędził 30 lat. Autor kilkuset wyjazdów rowerowych z bliskimi i dalekimi znajomymi. Jak sam przyznaje: „Zaczęło się od jazdy w terenie… na „składaku” po fortach w podkrakowskim Bodzowie. Jubilat, mimo, że zacnej marki Romet nie wydolił, dlatego w ’95 przyszedł czas na górala. Potem pierwsze trasy w Beskidzie Makowskim; Barnasiówka, Babica, Koskowa i już wtedy stało się jasne, że to jest TO – smaczek eksploracji, nerw na zjazdach, fizyczne upojenie 😊 Po drodze udało się spotkać kilku fajnych ludzi, także MTB to nie tylko sama jazda! Nadal pozostaje sporo miejsc do odwiedzenia, ale też potrafię profesjonalnie dużo miejsc pokazać.” Polskie Beskidy zna jak własną kieszeń, a może i lepiej… Wyjazdy planuje z planami B i C, tzw. „myczkami”, a niejednokrotnie z wykorzystaniem „tajemnych” szlaków. Członek AZS MTB Krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, uczestnik akademickich MP MTB, instruktor turystyki rowerowej.


Którędy jedziemy?

Krzeszowice – Dolina Eliaszówki – Dolina Racławki – Dolina Będkowska – Dolina Kobylańska – Radwanowice – Krzeszowice


Dla kogo?

Poziom trudności - średniozaawansowany
Wymagana kondycja: dobra

Zapraszamy wszystkich ale ;) :
Cały dzień kręcenia wymaga pewnej krzepy - nawet na rowerze elektrycznym ;)


Co zabrać?

 • kask
 • okulary
 • rękawiczki rowerowe
 • apteczkę
 • kurtkę przeciwdeszczową
 • napoje
 • prowiant

Cena zawiera:

 • transport z Krakowa i z powrotem
 • opiekę przewodnika
 • ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia
 • wypożyczenia roweru
  - 30% rabatu dla uczestników na wypożyczenie roweru na czas wyjazdu

Sprawdź naszą wypożyczalnię:

https://psstrefaoutdoor.pl/krakow/wypozyczalnie/wypozyczalnia-rowerow-elektrycznych/ 


Uwaga: Pogoda jest zmienna, a my nie jesteśmy w stanie jej dokładnie przewidzieć. Z dużym wyprzedzeniem nie potrafią tego nawet specjaliści z NASA. Wycieczka odbywa się w różnych warunkach pogodowych, może zostać odwołana ze względów na koszmarne warunki i bezpieczeństwo uczestników. O przebiegu imprezy decyduje na miejscu nasz przewodnik.

Wycieczka odbędzie się przy minimum 4 chętnych uczestnikach.


Partnerzy

Naszymi Partnerami Strategicznymi są Salewa i Dynafit, dostawcy sprzętu i odzieży dla przewodników i instruktorów, a w szkoleniu lawinowym pomaga nam Pieps i jego najnowsze detektory.