Środowy rozruch w Lesie Wolskim

Ruszże się i choć z nami pobiegać w Krakowie!
Środowy rozruch w Lesie Wolskim to nic innego jak wspólne bieganie w Krakowie. Propozycja dla każdego kto chce spędzić środowe popołudnia na sportowo i w dobrym towarzystwie. Jeśli chcesz zacząć biegać to dobrze trafiłeś – pokażemy Ci, jak stawiać pierwsze kroki, czyli jak biegać, by się nie zabiegać, uniknąć kontuzji i w dobrym nastroju poprawiać swoją kondycję, no i sylwetkę. Jeśli już biegasz, zapewnimy cotygodniową dawkę motywacji – z doświadczenia wiemy, że łatwo nie jest, a po drodze można napotkać mnóstwo pokus i pułapek – choćby żywieniowych – które zechcą nas spowolnić. Świńskim truchtem, bez napinki, w dobrym – bo naszym – towarzystwie zapraszamy Was na bieganie po Krakowie!


Przewodnik

Nasz instruktor to Marcin Kijowski zapalony biegacz, pasjonat gór, skiturów i wspinaczki!

Mimo że biega od wielu, wielu lat, wciąż niczego nie udało mu się wygrać. Próbował na asfalcie i w górach włoskich, słowackich, chorwackich, szkockich, francuskich, a nawet w polskich. Bez skutku, ale dalej walczy.

Psycholog z wykształcenia, pasjonat gór, biegania, skiturów i wspinaczki. Na co dzień w Polar Sporcie wymyśla i kreuje, organizator jesiennych zawodów biegowych Polar Sport Run pod Babią Górą.


Skąd i o której?

Spotykamy się o godzinie 18:00 w Polar Sport Strefa Outdoor, ul. Kałuży 1 Kraków.
Zaczynamy od krótkiej rozgrzewki i rozciągania, potem świńskim truchtem zasuwamy do lasu, gdzie zdobywamy pagórki, górki, uczymy się podbiegać i zbiegać. Przede wszystkim dużo rozmawiamy i dobrze się bawimy!


Gdzie biegamy?

Biegamy do Lasu Wolskiego, po naszych krakowskich “górach” - czasem tylko po Sikorniku, a czasem dalej. Po miękkim wygodnym podłożu, bezpiecznym dla stawów, mięśni i kości. Zróżnicowany teren to świetny trening dla Twoim mięśni - wzmacnia je i uelastycznia. Poćwiczymy siłę biegową - taka mała siłownia na świeżym powietrzu - i poprawimy wydolność. Przyda się w górach i na asfalcie (jeśli ktoś planuje starty “po płaskim”.


Dla kogo?

Poziom trudności - podstawowy
Wymagana kondycja: podstawowa

Dla początkujących lub już trochę biegających
ale zapraszamy wszystkich bez wyjątku.


Co zabrać?

Pamiętajcie, że pogoda lubi się szybko zmieniać, dlatego na trasę zabierzcie:

  • dobry humor (w razie czego zapewnimy)
  • wygodne buty biegowe, asfaltowe lub terenowe
  • koszulka z krótkim rękawem
  • czapka, opaska lub chusta typu buff
  • opcjonalnie kurtka na deszcz czy wiatr
  • coś do picia i mały baton na przegryzkę

bieganie-w-krakowie

Dlaczego warto:

  • w grupie raźniej i weselej
  • zmotywujemy Cię do działania
  • zgubisz zimowy “nadmiar”
  • zupełnie za darmo i bez zobowiązań


Partnerzy

Naszymi Partnerami Strategicznymi są Salewa i Dynafit, dostawcy sprzętu i odzieży dla przewodników i instruktorów, a w szkoleniu lawinowym pomaga nam Pieps i jego najnowsze detektory.